Warzywny ogródek – pierwsza gra planszowa oswajająca warzywa!

przez Michalina

Czy wiesz, że możesz wspierać relacje Twojego dziecka z jedzeniem poprzez zabawę?

Chcesz zaszczepić w swoim dziecku miłość do warzyw, masz w domu warzywnego „niejadka”, chcesz wspierać relacje Twojego dziecka z warzywami lub po prostu chcesz mieć świetną grę na lata, która będzie rosła razem z dzieckiem? Jeśli tak, to ta gra jest dla Was!

Warzywny ogródek – gra planszowa – U Wojtusia na talerzu

Warzywny ogródek to pierwsza taka gra planszowa, której głównym celem jest połączenie dobrej zabawy z oswajaniem warzyw i kształtowaniem u dziecka zdrowych nawyków żywieniowych. To sprawia, że gra jest absolutnie wyjątkowa!

Warzywny ogródek to wspaniała zabawa dla dwóch osób w wieku 8 miesięcy – 100 lat. Czas trwania rozgrywki 15 minut.

Zestaw zawiera:

  • 2 plansze ogródka
  • 1 drewnianą kostkę z kolorami i roślinką
  • 12 dużych kart z zagadkami i warzywami
  • 24 kartoniki z warzywami
  • kolorowe pudełko  

W jednej z wersji gry gracze wcielają się w ogrodników, których zadaniem jest obsadzenie całego ogródka i wyhodowanie w nim kolorowych warzyw! Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zapełni swój ogródek warzywami w różnych kolorach. Może okazać się, że wcale nie jest to takie proste, bo małe szkodniki mogą skutecznie pokrzyżować plany i utrudnić zebranie plonów! Ale nie martw się, jest też wersja łatwiejsza, taka z idealnym ogródkiem, do którego szkodniki nie mają wstępu. Z pewnością spodoba się trochę młodszym graczom.

Dla najmłodszych przygotowane zostały karty przedstawiające warzywa, które można wykorzystać do zapoznawania dzieci z ich nazwami i kolorami. Wykorzystaj je do zabawy z „prawdziwymi” warzywami, by Twoje dziecko już od początku budowało wspaniałą relację z jedzeniem! Grając ze starszymi dziećmi możesz dodatkowo wzbogacić grę o zagadki umieszczone na odwrocie kart, by jeszcze bardziej pobudzić kreatywność swojego dziecka!

24 kolorowe kartoniki z obrazkami możesz także wykorzystać do ćwiczącej pamięć apetycznej gry memory!

Ale to nie wszystko! Gra nie tylko zapewnia ekstra zabawę i jest świetnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu, ale także niesie za sobą inne korzyści:

  • Uczy kolorów
  • Ćwiczy pamięć, cierpliwość i logiczne myślenie
  • Stymuluje rozwój i rozwija kreatywność dziecka
  • Zachęca do jedzenia warzyw

Zaproś swoje dziecko w kolorowy świat warzyw! Bawcie się, hodujcie warzywa, a gdy już nabierzecie apetytu po całej zabawie, przygotujcie sobie pyszny warzywny piknik!

Smacznego i dobrej zabawy!

0 Komentarz
0

You may also like

Zostaw komentarz